هزاردستان تهران - منوی کاربری
لیست درخواست ها

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی عدم سوء پیشینه
گواهی عدم سوء پیشینه
0 تومان
  • در دسترس نیست: در دسترس
  • کد درخواست: HDT-026

گواهی عدم سوء پیشینه

گواهی سوء پیشینه ، گواهی ای است که در آن سابقه محکومیت افراد به برخی از جرایم آورده می شود . صدور و دریافت گواهی سو سابقه به صورت اینترنتی و از طریق مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک قضایی ( سامانه ثنا ) امکان پذیر می باشد . و افراد متقاضی دریافت این گواهی باید از منوی سمت راست صفحه اصلی سامانه ثنا گزینه ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه را انتخاب کنند .

دریافت گواهی حضوری ؟ 

برای پاسخ به این سوال که آیا گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه آنلاین امکان پذیر است یا خیر ، باید ابتدا گواهی عدم سوء پیشینه یا سو سابقه را تعریف کرد . گواهی عدم سوء پیشینه گواهی است که سابقه و پیشینه کیفری افراد ، در صورتی که مرتکب برخی از جرایم مشخص شده در قانون شده باشند و حکم محکومیت قطعی دریافت کرده باشند ، در آن درج می شود . 

این گواهی قبلا از سوی دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا پلیس + 10 صادر می گردید که به تازگی امکان امکان صدور و دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت اینترنتی و آنلاین فراهم شده است و کسانی که متقاضی گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی هستند ، با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک قضایی ( سامانه ثنا ) می توانند درخواست خود را ثبت کنند . همچنین امکان پیگیری این درخواست در سامانه پیگیری گواهی عدم سوء پیشینه وجود دارد.

مراحل دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی

قبل از بررسی مراحل گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی باید گفت که ابتدا لازم است پیش تر در سامانه ثنا ثبت نام کرده باشید و پس از ثبت نام برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی باید اقدامات ذیل را به ترتیب انجام دهید :

عبارت " سامانه خدمات الکترونیک قضایی " و یا " سامانه ثنا " را در مرور گر اینترنتی خود جستجو کرده تا صفحه لینک های گوگل برای شما باز شود و بر روی لینک به آدرس adliran.ir کلیک کنید.

--------------------------

روش های دریافت گواهی عدم سوء پیشینه ایرانیان خارج از کشور

وزارت امور خارجه دو راهکار برای دریافت گواهی عدم سوء پیشینه ایرانیان مقیم خارج از کشور ارائه کرده است که این راهکارها به شرح ذیل می باشند :

الف ) به صورت الکترونیکی با مراجعه به سامانه مدیریت یکپارچه خدمات کنسولی

در این روش متقاضی دریافت گواهی عدم سوء پیشینه لازم است ابتدا در سامانه میخک ثبت نام کرده و بعد از تکمیل فرم و بارگذاری مدارک خود ، با در دست داشتن اصل این مدارک و کد رهگیری که سامانه در اختیار متقاضی قرار می دهد به همان نمایندگی که در هنگام ثبت نام انتخاب کرده است مراجعه کند .

در نمایندگی مذکور ابتدا انگشت نگاری از متقاضی انجام می شود و بعد از دریافت تعرفه کنسولی ، مامور مورد نظر مدارک را از طریق همین سامانه برای پیگیری توسط پلیس بین الملل ناجا ارسال می کند .

ب ) مراجعه حضوری به مراجع ذی صلاح در داخل کشور

این راهکار برای متقاضیانی که در ایران حضور دارند کاربردی است . در این روش شخص متقاضی باید با در دست داشتن مدارکی از قبیل شناسنامه ، کارت ملی و عکس خود به یکی از مراکز پلیس +10 مراجعه کند .

بعد از انجام انگشت نگاری و دریافت عدم گواهی سوء پیشینه به زبان فارسی ، با مراجعه به دارالترجمه های رسمی نسبت به ترجمه این گواهی به زبان مورد نظر خود اقدام کند . بعد از طی کردن تمام این مراحل لازم است به وزارت امور خارجه ، اداره فنی قوه قضاییه و سفارت کشوری که می خواهد این گواهی را در آن مورد استفاده قرار دهد برای تصدیق گواهی عدم سوء پیشینه مراجعه کند .


مجموعه هزاردستان تهران میتواند این خدمت را به صورت کاملا قانونی و در سریع ترین زمان مناسب و با هزینه بسیار مناسب برای شما انجام دهد.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
کد امنیتی