هزاردستان تهران - منوی کاربری
لیست درخواست ها

پیگیری امور مربوط به پاسپورت و ویزا

پیگیری امور مربوط به پاسپورت و ویزا
پیگیری امور مربوط به پاسپورت و ویزا
0 تومان
  • در دسترس نیست: در دسترس
  • کد درخواست: HDT-027

پیگیری امور مربوط به پاسپورت و ویزا

ویزا یا روادید (visa) یک سند رسمی است که به دارنده آن اجازه می‌دهد تا به طور قانونی وارد یک کشور خارجی شود. این ویزا توسط سفارت‌خانه یا کنسولگری کشور مقصد برای شهروندان صادر می‌شود. ویزا معمولاً به‌صورت ضمیمه در پاسپورت فرد منگنه می‌شود یا به‌صورت برگه‌ای جدا در اختیار فرد درخواست‌کننده قرار می‌گیرد. انواع مختلفی از ویزاها وجود دارد که هرکدام از آن‌ها حقوق متفاوتی را در کشور میزبان برای دارنده ویزا به وجود می‌آورد.

تفاوت ویزا و پاسپورت چیست؟

ویزا یا روادید، مجوز مشروط برای ورود به یک کشور می‌باشد که توسط یک کشور و برای افرادی که شرایط ورود به آن کشور را دارند صادر می‌گردد. اما پاسپورت سند یا مدرکی (مانند شناسنامه) است که برای شناسایی شهروندان یک کشور در خارج از مرزهای کشور خودشان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ایرانیان برای سفر به چه کشورهایی نیاز به اخذ ویزا دارند؟

کشورها بر اساس مجوز ورود برای ایرانیان به سه دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول کشورهایی هستند که ایرانیان برای ورود به آن‌ها نیازی به ویزا ندارند. از جمله این کشورها می‌توان به ترکیه، گرجستان، مالزی، ارمنستاناشاره کرد.

دسته دوم کشورهایی که لحظه ورود در فرودگاه آن کشور هزینه‌ای برای دریافت ویزا پرداخت می‌کنند (البته ممکن است مدارکی هم مورد نیاز باشد) نمونه این کشورها شامل لبنان، سوریه، مالدیو، سریلانکا و… است.

دسته سوم کشورهایی هستند که برای دریافت ویزا نیازمند مراجعه حضوری به سفارتخانه آن کشور و ارائه چک لیستی از مدارک مورد نیاز است. این چک‌لیست بر اساس کشور هدف معمولا ممکن است کمی متفاوت شود. این نوع ویزا در مورد اکثر کشورها صادق است.

مهاجرت، سفر یا هر نوع خروج از کشور نیازمند داشتن پاسپورت است. ورود به کشور مقصد با اخذ ویزا و ضمیمه شدن آن در پاسپورت فرد همراه است. در این نوشته انواع ویزا معرفی شد که هرکدام از این ویزاها با هدفی متفاوت برای فرد صادر می‌شوند. درصورتی‌که قصد دارید یکی از انواع ویزای گفته شده را دریافت کنید لازم است ببینید کشور مقصد جز کدام دسته از کشورها محسوب می‌شود و چه مراحلی را باید برای اخذ ویزا طی کنید.


مجموعه هزاردستان تهران میتواند شما را برای دریافت پاسپورت و ویزا به صورت کاملا قانونی و در سریعترین زمان و با هزینه مناسب راهنمایی کند و خدمات خودمان را به شما ارائه دهیم.

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب
کد امنیتی