توقیف خودروی لیزینگی

برای اغلب افراد پیش آمده که با فرد بدهکاری مواجه شده‌اند که از پرداخت بدهی خود طفره می‌رود و برای دریافت طلب خود از بدهکار با مشکلاتی مواجه می‌شوند. در اینجا سؤالی که معمولا مطرح می‌شود این است که برای گرفتن بدهی آیا می‌توان روی خودروی فرد بدهکار هم دست گذاشت و خودرو او را  توقیف کرد یا خیر؟ در صورتی که پاسخ مثبت است چگونه می‌توان خودروی اقساطی را توقیف کرد. 


باید به این نکته توجه داشته باشید که برای گرفتن بدهی آیا می‌توان روی خودروی فرد بدهکار هم دست گذاشت و خودرو او را  توقیف کرد یا خیر؟

مطابق با قانون اجرای محکومیت‌های مالی سال ۹۴ این موضوع که خودرو طبق ماده ۲۴ این قانون شامل مستثنیات دین نیست پس می‌توان خودروی شخص بدهکار را توقیف کرد و برای توقیف خودرو نیازی به رعایت شرایط خاص نیست.

اما سوال دیگری که در این میان پیش می‌آید این است که آیا می‌توان خودروی لیزینگی را توقیف کرد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید گفت تا زمانی که اقساط خودرو تمام نشده باشد، نمی‌توان خودرو را توقیف کرد، اما به محض آن که اقساط خودرو تمام شد و فک رهن آن صورت گرفت، می‌توان خودرو را توقیف کرد.


نحوه توقیف خودرو لیزینگی

مطابق با قانون اجرای محکومیت‌های مالی سال ۹۴ خودرو شامل استنائات دین و بدهی نیست. بنابراین شخص طلبکار می‌تواند خودروی شخص بدهکار را توقیف کند و برای توقیف خودرو نیاز به رعایت شرایط خاص نیست.

اما در خصوص توقیف خودروی لیزینگی بابت بدهی و دین باید گفت تا زمانی که اقساط خودرو تمام نشده باشد، نمی‌توان خودرو را توقیف کرد، اما به محض آن که اقساط خودرو تمام شد و فک رهن آن صورت گرفت، می‌توان خودرو را توقیف کرد.

امروزه هنگامی که در مورد اجاره خودرو صحبت می کنیم بسیاری از افراد با خود فکر می کنند که جریان اجاره خودرو تنها در مواردی اتفاق می افتد که افراد برای مدتی معین خودرویی را از صاحبان اجاره کنند و در قبال آن هزینه ای بپردازد اما شما باید به این موضوع دقت داشته باشید که در هنگام فروش اقساطی خودرو نیز جریان خودرو لیزینگی پیش می آید. هنگامی که افراد اقدام به خرید قسطی یک خودرو می کنند تا زمانی که اقساط خودرو را به طور کامل بپردازند، خودرو در رهن است و فرد هنوز صاحب کامل ان خودرو نشده است و به همین خاطر هم اگر خودرو توقیف شود، مسئله پرونده های توقیف خودرو بوجود می آید. هزاردستان تهران گروهی است که می تواند در چنین مواقعی میتواند اقدامات لازم را انجام دهد.


رفع توقیف خودرو لیزینگی

افراد برای رفع توقیف خودرو باید بدانند دستور رفع توقیف از کجا صادر شده است که با استعلام گرفتن از قسمت شماره گذاری راهنمایی و رانندگی می‌توانند این کار را انجام دهند.

به منظور گرفتن استعلام از شعبه‎‌ای که پرونده را تشکیل داده مدارک زیر لازم است.

۱. کارت خودرو

۲. برگ سبز خودرو

مجموعه هزاردستان تهران میتواند در امور رفع توقیف خودروهای لیزینگ کمک شما باشد تا این کار را برای شما تسهیل کند.